Rowerowy rajd szlakami gminy Masłów [GALERIA ZDJĘĆ, MATERIAŁ FILMOWY]
Wpisany przez Kinga Krajcarz, Sylwia Michalska   
sobota, 14 lipca 2012 15:13

 

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w rajdzie rowerowym szlakami gminy Masłów. Impreza połączona została z otwarciem wypożyczalni rowerów w hostelu Lubrzanka i wzięły w niej udział zarówno osoby młodsze jak i starsze. Na koniec odbył się pokaz filmów o tematyce rowerowej.Uczestnicy rajdu spotkali się obok Szklanego Domu w Ciekotach. Stąd pojechali m.in. przez Barczę, Brzezinki, Dolinę Marczakową, Masłów i Wolę Kopcową. Byli też nas zalewem w Cedzynie, skąd przez Mąchocice dojechali do Ameliówki. Grupa bardziej zaawansowana pojechała nieco trudniejszą trasą, m.in. przez Psary, Wilków i Krajno.

- Jazda na rowerze to niesamowita frajda. Już w XIX wieku Maria Skłodowska-Curie powiedziała, że rower to wolność, nie ma z góry ustalonych rozkładów jazdy, tras – mówił Ryszard Garus, prowadzący rajd. Dodał, że tereny Gór Świętokrzyskich są idealne do jazdy na rowerze.

Organizatorem rajdu było Centrum Edukacyjne Szklany Dom, a całe wydarzenie było związane z otwarciem wypożyczalni rowerów w hostelu Lubrznka, pomiędzy hotelami Ameliówka i Przedwiośnie.      – Dysponujemy dwunastoma rowerami, w tym mamy sześć rowerów górskich o różnych rozmiarach, zarówno dla dzieci jak i osób wysokich. Mamy też cztery rowery crossowo-turystyczne i dwa miejskie – powiedziała Joanna Kwiecień, instruktorka do spraw turystyki w Szklanym Domu.

Rajd cieszył się zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród najmłodszych, którzy do Ciekot przyjechali pod opieką rodziców.  Miłośnicy dwóch kółek zachwalali sobie trasę. Mówili, że to bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu.       – Przy okazji można też dowiedzieć się wiele od przewodnika. Jest z nami osoba, która opowiada o miejscach, które mijamy – mówił Marek Bieliński, jeden z uczestników rajdu.       – Rower to fajna sprawa, a dzięki takim imprezom można poznać nowych ludzi – dodała Joanna Burtnik, uczestniczka.

Organizatorzy myślą nad kolejnymi, podobnymi imprezami.   – Będziemy to kontynuować, organizować rowerowe rajdy, maratony. Myślę, że jeszcze w tym sezonie coś uda się zorganizować – powiedział Paweł Milewicz, stażysta w Szklanym Domu, współorganizator  rajdu.

Cała impreza zakończyła się pokazem filmów o tematyce rowerowej i wieczorkiem podróżniczym.

 

 

 

 

Zobacz relację filmową:

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: