Minęły dwa lata sprawowania władzy przez wójta Ryszarda Pazerę. W grudniu 2010 roku, przed drugą turą głosowania, w zwycięstwie pomógł mu prezes PiS Jarosław Kaczyński, który osobiście przyjechał do gminy Masłów. Podczas spotkania z mieszkańcami mówił w jaki sposób kandydat tej partii będzie kierował gminą. Półmetek kadencji to czas na podsumowanie tego okresu i wstępne zweryfikowanie obietnic.
- Proszę dać szansę na zmienienie tej gminy - apelował dwa lata temu prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami gminy Masłów. Prosił wtedy o głosy na Ryszarda Pazerę. - Oddajcie na niego głos po to, aby za cztery lata tu było wyraźnie inaczej, odczuwalnie inaczej, żebyście widzieli wokół siebie inwestycje, żeby tu powstały dziesiątki małych a może nawet średnich firm, żeby było dużo więcej miejsc pracy, żeby były znacznie wyższe przeciętne zarobki, żeby wam po prostu było lepiej, wyraźnie lepiej niż w tej chwili - mówił Jarosław Kaczyński. Mieszkańcy dali tą szansę, a właśnie minęła połowa okresu na spełnienie obietnic.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości wspomniał wówczas, że zmiana władzy wiąże się z pewnym ryzykiem, ale warto je podjąć. - Wasza gmina jest na piętnastym miejscu w powiecie pod względem wykorzystania środków europejskich. Tu nawet w ogromnej większości domów nie ma kanalizacji, czyli tego co moja partia uważa za minimum cywilizacyjne, coś co należy się każdemu. Akurat środki na kanalizację, mówię to jako były premier, zdobyć stosunkowo łatwo. To jest jeden z tych celów, który jest w Unii Europejskiej akceptowany bez specjalnych oporów - mówił podczas spotkania z wyborcami.
Kaczyński mówił też w Mąchocicach o haśle kampanii samorządowej, która - jak tłumaczył - zakładała nową jakość samorządu w tych gminach, w które będą kierowane przez osoby popierane przez PiS. - Nasze hasło to "Każda gmina to Krzemowa Dolina" (...) Jesteśmy przeświadczeni, że w każdej gminie w Polsce istnieje coś, co może być wykorzystane do jej rozwoju, a rozwój w naszym rozumieniu to podnoszenie jakości życia (...) Jeżdżąc po okolicy widziałem wiele nowych domów i pewne objawy rosnącej zamożności. Ale ta zamożność może rosnąć dużo szybciej i dotyczyć właściwie każdego z państwa. Chodzi o to, aby zmienić metodę. Można to zrobić wychodząc z tego piętnastego miejsca jeżeli chodzi o wykorzystanie środków zewnętrznych, wejść na miejsce przynajmniej trzecie czy czwarte i wtedy będziecie państwo mieli wiele spraw załatwionych, będą inwestycje, będzie kanalizacja, będzie możliwość budowy różnych obiektów, będzie w związku z tym także i praca, ale chodzi też o to, aby sięgnąć do tych zasobów własnych, a do tego trzeba nowej metody rządzenia, rządzenia które będzie państwa bardziej integrowało - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości zachęcając jednocześnie do głosowania na Ryszarda Pazerę.
Jarosław Kaczyński wspomniał też o rozwiązaniu, które miało przyczynić się do rozwoju gminy i integracji mieszkańców. - W każdej gminie, także i w tej proponujemy opracowanie porządnej strategii rozwojowej. Nie chodzi o zrobienie jej przez jakąś firmę. Nam chodzi o strategię dostosowaną do możliwości danej gminy, strategię, która będzie też swego rodzaju społeczną umową. Pan Ryszard Pazera w ciągu roku, dajmy na to, bo na to trzeba trochę czasu, przedstawi państwu i podpisze taki dokument i on zostanie dostarczony wszystkim dorosłym mieszkańcom gminy, tak żeby każdy mógł potem obserwować sprawdzać czy ta strategia jest realizowana czy nie jest. Ona ma być nastawiona na aktywizację mieszkańców tej ziemi,na zakładanie przedsiębiorstw, miniprzedsiębiorstw - mówił prezes Prawa i Sprawiedlisości. Tymczasem minął już nie rok, a ponad dwa i do rąk każdego z mieszkańców taka strategia nie trafiła.
Jak Państwo oceniacie dwa lata sprawowania władzy przez wójta? Czy widać realizację obietnic wyborczych, chociażby tych o których wspominał prezes partii, z której pochodzi obecny wójt? Zapraszamy do dyskusji.
>> SONDA - jak oceniasz półmetek kadencji - oddaj swój głos (sonda na naszym facebookowym profilu) >> Nagranie archiwalne - prezes PiS obiecuje co zmieni się po wyborze na wójta kandydata jego partii
|
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.