Były wójt Górna nowym sekretarzem Masłowa
Wpisany przez Masłów Info   
środa, 20 lutego 2013 16:46

Jarosław Królicki, były wójt Górna, został nowym sekretarzem gminy Masłów. Zastąpi na tym stanowisku zwolnionego w styczniu Bogusława Krukowskiego. W konkursie na sekretarza gminy oferty złożyło w sumie siedmiu kandydatów, ale tylko dwóch zostało zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną.

 Jak czytamy w protokole konkursowym, pisemne oferty zgłosiło 7 osób, ale tylko dwie spełniały wymogi formalne - złożone przez Bogdana Chabika i Jarosława Królickiego.  Wybrano tego drugiego.

- "Pan Jarosław Królicki podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazał bardzo dobre merytoryczne przygotowanie z zakresu przepisów o samorządzie gminnym jak również przepisów kpa . Posiada praktyczne doświadczenie zawodowe w obszarze samorządu. W swojej dotychczasowej pracy zawodowej wykazał się nowymi pomysłami, które następnie zostały wdrożone w pracy administracyjnej. Doskonale zna zakres obowiązków Sekretarza w Urzędzie Gminy Masłów, topografię Gminy oraz jej problematykę" - czytamy w uzasadnieniu wyników konkursu.

Wyboru dokonała komisja składająca się z wicewójt Jadwigi Dudy, skarbnika Małgorzaty Kumór oraz kierownika referatu budownictwa Dariusza Korczyńskiego.

Z informacji, które były dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej wynika, że do zadań sekretarza należeć będzie m.in. sprawowanie nadzoru nad właściwym załatwianiem spraw interesantów, współpraca z Radą Gminy i nadzorowanie właściwego przygotowania materiałów pod obrady sesji, przedkładanie Wójtowi propozycji dotyczących usprawnienia pracy Urzędu, koordynacja i organizacja prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzaniem wyborów, referendum i spisów, rozpatrywanie skarg i prowadzenie rejestru skarg i wniosków,  utrzymywanie bieżących kontaktów z przedstawicielami środków masowego przekazu.

Tymczasem poprzedni sekretarz Bogusław Krukowski powiedział, że w jego ocenie przyczyny zwolnienia go są absurdalne i w sądzie będzie walczył o przywrócenie do pracy bądź odszkodowanie.

 

 

Your text...

Tab Title 2

Your text...

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: