Sprawa 4,31 zł ujrzała światło dzienne
Wpisany przez Redakcja   
wtorek, 10 listopada 2015 20:17

Już nie tylko wystąpienie p. Piotra Kapuścińskiego na ostatniej sesji Rady Gminy Masłów wzbudziło emocje wśród samych urzędników, radnych jak i gości uczestniczących w obradach. Okazało się, że sprawą zaczęli się interesować zarówno dziennikarze lokalni (artykuł z Gazety Wyborczej w całości przytoczony na stronie Urzędu Gminy) http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,19145224,biurokracja-w-pigulce-czyli-jak-mieszkaniec-walczyl-z-gmina.html#ixzz3qhoEirdK

Fala krytyki pod adresem urzędu oraz władz przelewa się na wielu forach dyskusyjnych. Ostatnio temat został podjęty również przez dziennikarzy TVN24, którzy uważają, że nie chodzi tu o kwotę ale sposób w jaki został potraktowany mieszkaniec gminy Masłów:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/piotr-kapuscinski-wygral-sprawe-o-4-31-zl-z-urzedem-gminy-maslow,593077.html

Wśród komentarzy przewijają się różne uwagi i pytania. Dlaczego np. całą winę zrzuca się na poprzednią władzę, skoro osobą odpowiedzialną za finanse gminy jest również Skarbnik Gminy, która od wielu lat piastuje to stanowisko i dziwne się wydaje, żeby nie wiedziała kto wystawił taką fakturę i za co? Śmieszny wydaje się również fakt wystawienia faktury ręcznej skoro gmina jest w posiadaniu elektronicznego programu fakturującego. Pomijamy fakt, że została wystawiona faktura VAT co jest niezgodne z prawem czego nie chciała wyjaśnić pani Skarbnik przez wiele miesięcy. Ciekawe jest również, że w tej sprawie nie zabiera głosu ani Wójt ani Skarbnik, tylko Sekretarz, który tak naprawdę dopiero niedawno został przyjęty do pracy. I jak sam mówił na sesji rady nie zapoznał się dokładnie z tą sprawą, poza tym czy to sekretarz odpowiada za sprawy finansowe? Można by tu przytaczać wiele komentarzy internautów, ale faktem jest, że nikt z urzędników ani radnych nie podjął się trudu żeby chociaż sprawdzić wersję mieszkańca. Przede wszystkim z tego powodu obecnie zrobiła się afera na całą Polskę. Dziennikarze chcą pokazać te złe przykłady relacji urząd - petent. Właśnie takie przykłady podtrzymują stereotyp urzędnika - jako pana i władcy a mieszkańca tylko jako płatnika podatków. Jeszcze niedawno to właśnie ten urząd szczycił się programem "Przejrzysta Polska" i to przez kilka lat. Co takiego nagle się stało? Czy ostatnie wybory pokazały, że zdobycie pełnej władzy, większości w radzie pozwala na wszystko? Przecież ostatnio radni z Komisji Rewizyjnej już tak się zapędzili, że nawet bez zapoznania się z dokumentami (brakowało ich lub zaginęły) uznali rację urzędników. A gdzie w tym wszystkim jest prawo, szacunek do drugiego człowieka? - to tylko niektóre pytania czytelników. Pojawiają się również i te negatywne komentarze pod adresem mieszkańca, jako pieniacza, osoby złośliwej, oszołoma itp. A czy ten człowiek nie chodził i nie prosił się wiele miesięcy? czy robił coś poza prawem? Opinię pozostawiamy Państwu.

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: