Północny Masłów i obrzeża Kielc zostaną skanalizowane
Wpisany przez Redakcja   
czwartek, 18 lutego 2016 12:44

Niedługo trwała przerwa w aktywności inwestycyjnej Wodociągów Kieleckich. Z końcem ubiegłego roku zakończył się gigantyczny 200-milionowy projekt, a już ruszyły intensywne przygotowania do realizacji kolejnego. Tym razem spółka chce dokończyć kanalizację w gminie Masłów i skanalizować obrzeża Kielc.

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Sitkówce, Kompleksowa Ochrona Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej i Rozwój Gospodarki Ściekowej w Gminie Kielce i Gminie Zagnańsk. Te trzy projekty dotychczas zrealizowane przez Wodociągi Kieleckie to prawie 500 mln zł przeznaczonych na rozwój gospodarki wodno-ściekowej w Kielcach i gminach ościennych. Niespełna dwa miesiące temu zakończyła się realizacja ostatniego, ponad 200-milionowego przedsięwzięcia, a Wodociągi Kieleckie już szykują kolejne, na ponad 100 mln zł. Dzięki niemu, dokończona zostanie kanalizacja w północnej części gminy Masłów, co da około 30 km sieci i 11 przepompowni. Prace dotrą także do Kielc.

- Także w ramach tej działalności chcemy zrobić kanalizację w około 30 ulicach w Kielcach. Chodzi o peryferia, gdzie kanalizacji nie ma. Zamierzamy też uszczelnić istniejącą sieć, a w gminie Sitkówka-Nowiny doprowadzić do zmiany systemu wodociągowania, w miejscowości Kowala – wylicza Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Wartość szacunkowa projektu to około 160-170 mln złotych. Dofinansowanie na realizację Wodociągi Kieleckie chcą pozyskać z pieniędzy unijnych.

Obecnie trwa przygotowywanie wniosku. Według wstępnych szacunków, kompletna dokumentacja aplikacyjna mogłaby zostać złożona we wrześniu. Czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu środków Wodociągi Kieleckie chcą wykorzystać na kompletowanie dokumentacji technicznej.

Jak podkreśla prezes spółki wodociągowej, istotne jest również to, że pomimo wielu nakładów na inwestycje, Wodociągi nie przenoszą kosztów na użytkowników sieci.

- My od ponad 4 lat nie podnieśliśmy o przysłowiowy „grosz” opłat za świadczone przez nas usługi – zaznacza Henryk Milcarz.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace kanalizacyjne w Masłowie i na obrzeżach Kielc w ramach nowego projektu mogłyby się rozpocząć już w 2017 roku.

Źródło i materiał filmowy: http://www.tvswietokrzyska.pl/powiat-kielecki/maslow/item/15930-polnocny-maslow-i-obrzeza-kielce-zostana-skanalizowane.html

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: