Skarga na Radę Gminy Masłów zasadna
Wpisany przez Redakcja   
środa, 30 marca 2016 21:43

Wojewoda Świętokrzyski w lutym 2016r uznał za zasadną skargę na Radę Gminy Masłów w zakresie przewlekłości postępowania.

Radzie zostały postawione dwa zarzuty:

-kilkumiesięczna przewlekłość w postępowaniu skargowym dotyczącym działalności Wójta (sprawa wniesiona przez mieszkańca gminy)

-brak zatwierdzenia protokołu przez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej

Wojewoda Świętokrzyski w toku prowadzonego postępowania uznał:

„…Po zapoznaniu się z zarzutami podniesionymi w skardze oraz wyjaśnieniami otrzymanymi od Przewodniczącego Rady Gminy Masłów stwierdzam, że skarga jest zasadna w aspekcie przewlekłości postępowania skargowego dotyczącego działalności Wójta Gminy Masłów w kwestii wystawienia faktury VAT w związku z udzieleniem informacji publicznej , prowadzonego przez Radę Gminy Masłów – jest uzasadniona.

Z wyjaśnień złożonych przez Przewodniczącego Rady Gminy Masłów wynika, że siedmiomiesięczny termin procedowania skargi był spowodowany opieszałością prawnika obsługującego Urząd Gminy w Masłowie, który nie wywiązał się ze swoich obowiązków i nie wystąpił o stosowne interpretacje do stosownych organów…”

„Tym samym zarzut wniesiony przez Pana (mieszkańca) potwierdza się. W każdej sytuacji konieczność kolejnego przedłużenia terminu spoczywa na Przewodniczącym Rady Gminy, reprezentującym organ. „

„W kwestii odpowiedzialności osób zatrudnionych w Urzędzie Gminy za realizację obowiązków wyjaśniam …to Wójt Gminy – jako kierownik Urzędu i przełożony pracowników zatrudnionych w Urzędzie – jest wyłącznie uprawniony do wyciągania konsekwencji służbowych w sytuacji stwierdzenia  obowiązków pracowniczych.  Tym samym Wojewoda nie jest uprawniony do wskazywania osób odpowiedzialnych za sytuację, o której mowa powyżej, ani wyciągania konsekwencji i wydawania poleceń. Organem właściwy w tej sprawie jest Wójt Gminy Masłów.”

„… Odnosząc się do skierowanych wątpliwości co do wyjaśnień Przewodniczącego Rady Gminy w przedmiocie powodów wystąpienia zwłoki  ze strony Rady Gminy Masłów, informuję, że w trakcie postępowania zostały wzięte pod uwagę… Natomiast zgodzić się należy ze stwierdzeniem, iż Rada Gminy, jak również Komisja Rewizyjna RG winny dochować wszelkiej staranności przy prowadzeniu postępowania i opierać się na regulacjach prawnych.”

Szczegóły w artykule: Wojewoda Świętokrzyski uznał winę Rady Gminy Masłów

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: