Sołtys ma znać wszystkie psy i koty ?!
Wpisany przez Redakcja   
czwartek, 31 marca 2016 19:42

Wydawać by się mogło, że po fali różnych wpadek urzędników, tym razem przebieg obrad sesji Rady Gminy będzie spokojny. Władze wyciągnęły nauczkę, wzmocniły nadzór i jak mówił pan sekretarz stają się przyjaźni i otwarci dla mieszkańców. Czy faktycznie tak jest mogli się przekonać sołtysi, którym w postaci odpowiedniej uchwały władze chciały podrzucić "kukułcze jajo". Tym razem poszło o podjęcie uchwały w sprawie: uchwalenia "Programu Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi oraz Zapobieganiu Bezdomności Zwierząt na terenie Gminy Masłów" Okazało się bowiem, że to sołtysi mają zaświadczać, że osoba zgłaszająca błąkające się psy czy koty, nie jest ich właścicielem. I pewnie dla większości radnych nie miałoby to znaczenia gdyby nie przytomność umysłu dwojga radnych: Teodory Jagiełło i Ryszarda Filipowicza. Nie tylko uratowali oni honor rady ale przede wszystkim sołtysów, którzy nawet nie wiedzieli, że Wójt im szykuje takie obowiązki. Od razu podniosło się larum wśród sołtysów, że projekt uchwały nie był z nimi konsultowany, jak to, to oni mają znać wszystkie psy i koty w swoich sołectwach oraz ich właścicieli? jakiś totalny absurd, to może radni się tym zajmą, też pracują w terenie. Wójt próbował tonować atmosferę, tłumaczył, że sołtysi są najbliżej mieszkańców, że niekoniecznie muszą zaświadczać, że mogą odmówić. Radna Teodora Jagiełło wniosła autopoprawkę do uchwały, która mówiłaby o tym, że osoba zgłaszająca może napisać stosowne oświadczenie, że nie jest właścicielem bezdomnego psa czy kota i to powinno wystarczyć. Tak poprawioną uchwałę przyjęli radni. Teraz nie tylko mieszkańcy muszą patrzeć na działania władzy ale również sami sołtysi bo nie wiadomo co może im się przytrafić w przyszłości. Tak jak podnosiliśmy wielokrotnie, że władze piszą o przeprowadzonych konsultacjach tylko nie wiadomo z kim. Głównie dowiadujemy się o nich po czasie bądź w mniejszym zakresie niż powinny być zrealizowane.To nie ostatnia wpadka na dzisiejszej sesji w Szklanym Domu.

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: