Bardzo drogo za śmieci!
Wpisany przez Redakcja   
niedziela, 14 czerwca 2020 09:28

Aż ok. 350% w ciągu roku wzrasta cena opłat za odprowadzanie śmieci w Gminie Masłów. Mieszkańcy mówią dość, wszędzie ceny rosną ale dlaczego w naszej gminie aż tak dużo? Czemu tylko my produkujemy tyle odpadów a inne gminy zdecydowanie mniej? Kto to w ogóle kalkulował, czy był jakiś system kontroli ze strony Urzędu Gminy, czy Wójt opierał się tylko na danych jakie przekazywała mu firma odprowadzająca odpady na składowisko? Między innymi takie pytania wpływają do naszej redakcji. Oburzenie jeszcze bardziej wzrasta, gdy czyta się na stronie urzędu opis "XX Sesja Rady Gminy Masłów: Przyjęto nowe stawki za odbiór odpadów" - a Wójt "otrąbia kolejny sukces" porozumienia się z radnymi i obniżeniem proponowanej przez niego stawki 19 zł za osobę do 17 zł - stawka wniesiona przez radnych i przyjęta "uchwałą".
Przypomnijmy, że do końca 2019r. obowiązywała stawka 5 zł od osoby, do końca czerwca tego roku 10 zł. A teraz 17 zł - "Panie Wójcie czujemy się wprost szczęśliwi"!!! To już kolejny absurd jaki szykuje nam Wójt i Radni !!!
A jak wygląda to naprawdę?
"Niespotykany przebieg nadzwyczajnej sesji dotyczącej nowych stawek za śmieci w gminie Masłów. Porażka projektu Wójta Gminy Masłów Tomasza Lato – dostał poparcie tylko jednego radnego, Ryszarda Filipowicza z sołectwa Dąbrowa.
Radni zarzucali Wójtowi sposób procedowania tak ważnej uchwały, wskazywali, że nie odbyła się komisja, a urząd wysyła do radnych sms o możliwości kierowania pytań mailem lub telefonicznie.
Radny Ksel z sołectwa Ciekoty kolejny raz wykazał się aktywnością, pytał Wójta „jak mamy wysyłać zapytania na kilka dni przed sesją, jeśli urząd nie odpowiedział na pytania, które wysłałem jeszcze miesiąc temu”. Zastrzeżenia pojawiały się również co do statystyk ilości oddawanych śmieci. Wójt poinformował, iż mieszkańcy naszej gminy oddają prawie 2700ton odpadów rocznie i że znacząco wyprzedamy inne gminy na tym tle. (przyp. red. - czyje to kalkulacje?)
Radni jednak nie zgodzili się z propozycją Wójta Tomasza Lato odrzucając projekt, a Przewodniczący Rady ogłosił przerwę. Po przerwie powstało kolejne zamieszanie, Przewodniczący informował wpierw, że grupa radnych zgłosiła uwagę, później, że zgłosiła wniosek, następnie poprawkę.
Radny Ksel zabrał głos pytając Skarbnik gminy, czy nie powinno być tak, że jeśli jest to nowy projekt uchwały, to musi być wskazane finansowanie. Skarbnik poinformowała, że nie miała możliwości dokonania wyliczeń, ale dodała, iż widzi, że propozycja którą zaprezentował Przewodniczący Piotr Zegadło się nie zbilansuje.
Radny Ksel pytał dalej, gdzie jest prawnik obsługujący gminę, jest to wyjątkowa sytuacja, czy działamy zgodnie z prawem ?
Przewodniczący Rady kolejny raz wyjaśniał, iż zgodnie ze statutem w przypadku nie podjęcia uchwały, można zgłosić wniosek nad odrzuceniem takiej uchwały…
Na koniec stwierdził, że nie jest to nowy wniosek, ale poprawka, chociaż kilkanaście minut wcześniej wskazywał na wniosek.
Nie podejmujemy się wyjaśnienia co chciał przekazać Przewodniczący, ale zapewne nadzór prawny Wojewody Świętokrzyskiego będzie miał spory materiał do analizy.
Sekretarz gmin Masłów Zbigniew Zagdański uspokajał wszystkich słowami, że sytuacja jest pod kontrolą...." (przyp. red. - chyba u niego w gminie Zagnańsk bo stawka  12 zł od osoby - uchwała przyjęta zgodnie z literą prawa)
O szczegółach informuje nas Stowarzyszenie Rozwój Inicjatyw Obywatelskich, które pilnie śledzi wszelkie poczynania władzy gminnej i broni naszej praworządności:
Wójta poparł tylko jeden radny ! Stawki odrobinę niższe
Projekt nowych stawek za śmieci – 19zł od osoby Wójt akceptuje!

A Frycek w komentarzu zamieścił swój wiersz (przesłanie):

No i będzie pięknie czysto
Będzie disco ponad wszystko
Lato będzie już bez brudów
Nie potrzeba nam już cudów

Radni śmieci pozbierają
Sołtysi na festynie zaśpiewają
KGW nam zatańczy
Będzie pięknie jak na Chańczy

Znów podwyżki doczekamy
Obietnicy wysłuchamy
Postarajmy zagłosujmy
Będzie burdel !!- nic nie psujmy

Tak jest pięknie już w Urzędzie
Wszędzie kasa, wszystko będzie
Będzie zima, będzie lato
I kłopotów będzie za to

A jak już zmądrzejemy
Zapłacimy za to wszystko
To zostanie z naszej gminy
Wielki śmietnik i ściernisko

Tak nas władza wyprowadzi
Że w przyszłości zamiast radzić
Będą słuchać dźwięku lata
I do niego mówić „spłata”
 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: