Gmina z kolejnym wyrokiem sądowym!
Wpisany przez Redakcja   
piątek, 30 października 2020 10:49

Jak już nieraz się przekonaliśmy, takimi sprawami Urząd się nie chwali. Wprost przeciwnie stara się zawęzić krąg osób, która poznałaby szczegóły kolejnej przegranej sprawy Gminy Masłów w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Okazuje się, że nawet radni mają problem z dotarciem do takich informacji, które rzekomo są opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Masłów, później pani Wicewójt prostuje, że takich informacji nie ma w BIP, ale są w Biurze Obsługi Rady. Niestety radni takich informacji nie otrzymali a przecież to oni podejmowali Uchwałę nr IX/111/2019 w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Brzezinki, i która to uchwała została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
"...Od początku procedowania projektu planu mieszkańcy tego sołectwa byli wprowadzani w błąd co do celu, dla jakiego ma zostać uchwalony nowy plan oraz rozwiązań, jakie mają się w nim znaleźć. Mianowicie Urząd Gminy informował, m.in. w dniu 24 października 2018 r. podczas dyskusji publicznej nad uchwaleniem m.p.z.p., że nowy plan ma na celu powiększenie powierzchni zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. W tym zakresie skarżący powołali się na nagranie z IX Sesji Rady Gminy [...] z dnia 27 czerwca 2019r., na którym odbyło się głosowanie nad ww. uchwałą, oraz na wypowiedź urbanisty. Jak podnieśli, w uzasadnieniu do ww. uchwały również znalazło się nieprawdziwe stwierdzenie co do tego, że "zasadniczą przesłanką podjęcia nowych prac planistycznych dotyczących przedmiotowego obszaru była potrzeba uaktywnienia terenów inwestycyjnych szczególnie w kierunku zwiększenia terenów związanych z zabudową mieszkaniową jednorodzinną, a także zmiana układu komunikacyjnego obsługującego tereny". W rezultacie dezinformacja ze strony Urzędu Gminy doprowadziła do kuriozalnej sytuacji, w której nikt nie zgłosił uwag do projektu planu, ponieważ mieszkańcy byli przekonani, że nowy m.p.z.p. rzeczywiście zwiększa możliwości inwestycyjne na ich działkach, a nie je ogranicza." - czytamy w orzeczeniu

WSA w Kielcach uznał rację mieszkańców Brzezinek i stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały we wskazanym zakresie. Konsekwencje kolejny razy poniesie gmina, tym razem w wysokości 1200 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowoadministracyjnego.  Szczegóły rio.org.pl
Najciekawsze jest to, że kolejny raz Urzędnicy próbują przekonać, że informowali w sposób właściwy a wyszło jak zwykle, że to mieszkańcy nie potrafią słuchać lub wyszukiwać odpowiednich informacji.

Ostatni przykład przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie Statutu Gminy Masłów
Przecież z prawnego punktu widzenia jak informuje p. Wicewójt wszystko odbyło się prawidło, a to, że mieszkańcy nic o tym nie wiedzieli, niektórzy radni i sołtysi, to ich problem. Ci, którzy chcieli to wiedzieli. Interesujące jest to, zwłaszcza patrząc na wyniki tych konsultacji i treści wypowiedzi "tych wiedzących" mieszkańców.
Zbiorcze wyniki konsultacji projektu uchwały "Statut Gminy Masłów" no i kolejny sukces odtrąbiony na stronie głównej.  

A ogłoszenia na tablicach sołeckich były, tylko nie wiadomo na których bo przecież nie mają obowiązku wieszać ogłoszeń na każdej tablicy sołeckiej. Na przyszłość dobrze by było znać, które tablice sołeckie są najważniejsze, na których pojawiają się najbardziej aktualne i pilne ogłoszenia, no i oczywiście pilnować w internecie wszystkich podlinków bo inaczej jesteśmy sami sobie winni, że nie potrafimy znaleźć.

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: