Złoty medal za miód spadziowy dla "RYŚ"-a
Wpisany przez Redakcja   
niedziela, 13 marca 2016 22:00

Wioletta i Ryszard Szymczuchowie, właściciele Gospodarstwa Pasiecznego "RYŚ" z Mąchocic Kapitulnych w gminie Masłów zdobyli złoty medal za najlepszy produkt tradycyjny na XXI Targach Rolnych w Plauen. Stoisko powiatu kieleckiego przyciągało m.in. miodami z G.P. RYŚ, sokami Edyty i Przemysława Kotów z Bielin, ręcznie rzeźbionymi świecami z pracowni "Candelia" w Chmielniku, serami i twarożkami z OSM w Chmielniku. Targi Rolne w Plauen są jedną z większych tego typu imprez w Europie. Dla samorządu powiatu kieleckiego jak i samych wystawców to okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów.

Gospodarstwo Pasieczne „Ryś” działa od 2003 r., ale właściciel – Ryszard Szymczuch pszczelarstwem zajmuje się już 25 lat. Pasieka prowadzona jest w sposób tradycyjny, pszczoły nie są sztucznie dokarmiane. Jej głównym atutem są ule słomiane, rzadko spotykane w Polsce, oraz barcie zamieszkałe przez pszczoły. Gospodarstwo oferuje wyroby pszczele, takie jak: miody odmianowe (np. miód rzepakowy, wielokwiatowy, spadziowy, lipowy, akacjowy, gryczany, wrzosowy), pyłek kwiatowy, propolis, wosk oraz wyroby z wosku. Większość miodów pozyskiwana jest z okolic Puszczy Świętokrzyskiej. To teren o specyficznym mikroklimacie, co znajduje odzwierciedlanie w wyjątkowym smaku miodu.

Gospodarstwo Pasieczne "Ryś" w 2012r. zostało wpisane do sieci "Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie", które jest częścią Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Sieć ma promować turystykę kulinarną poprzez wspieranie lokalnej produkcji żywności naturalnej, bezpiecznej i smacznej.

Główną nagrodę podczas targów w Plauen zdobył miód spadziowy z drzew iglastych.

Szczegółowe informacje o "złotym" miodzie oraz wielu innych jego odmianach możecie Państwo uzyskać na profilu facebook'a Gospodarstwa Pasiecznego "RYŚ": https://www.facebook.com/Gospodarstwo-Pasieczne-RY%C5%9A-939802629460124/?fref=ts lub klikając na baner reklamowy u góry strony startowej.

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: