W Szklanym Domu tłumów nie było, lepiej z frekwencją za to w hostelu "Lubrzanka"
Wpisany przez Masłów Info   
wtorek, 10 września 2013 22:51

Za nami sezon wakacyjny. W Masłów Info sprawdzamy jakim zainteresowaniem cieszyły się placówki o charakterze turystycznym. O ile w Szklanym Domu w Ciekotach tłumów nie było, tak wzrosło zainteresowanie hostelem "Lubrzanka" czyli należącymi do gminy domkami w Mąchocicach. Nie brakowało też chętnych w wypożyczalni rowerów.
- W ciągu wakacji mieliśmy turystów indywidualnych oraz grupy autokarowe, czyli wycieczki liczące po około 40 osób, z całej Polski - informuje Paweł Milewicz, instruktor do spraw turystyki w Szklanym Domu w Ciekotach. Zainteresowanie ofertą placówki było, choć nie takie, jakiego by oczekiwano. Powód? Turystom nie było po drodze do Ciekot.   - Frekwencję utrudniła nam zablokowana droga przez Leszczyny, więc turyści jak i wycieczki autokarowe omijały Ciekoty. Grupy udające się do Świętej Katarzyny jechały przez Radlin i Górno, a więc nie miały do nas po drodze tak, jak rok wcześniej - dodał Paweł Milewicz.

Lepiej wypadł za to sezon wakacyjny w hostelu Lubrzanka, czyli w należących do gminy, a zarządzanych przez Szklany Dom, domkach wypoczynkowych znajdujących się pomiędzy hotelami Ameliówka i Przedwiośnie.

- Dysponujemy tam 45 miejscami noclegowymi, czyli możemy dać nocleg całej grupie, która przyjeżdża do nas autokarem. Na przykład w lipcu obłożenie było prawie 100 procentowe. W hostelu przebywały zarówno grupy kolonijne, półkolonijne. Mieliśmy tam także kilka warsztatów i zjazdów, m.in. głośny zlot trabanciarzy - informuje Joanna Kwiecień, instruktor do spraw kultury w Szklany Domu.

Duże zainteresowanie było też wypożyczalnią rowerów.   - W tym roku wszystko się ruszyło, znalazły się pieniądze na wydrukowanie ulotek, było spore zainteresowanie, dużo turystów wypożycza rowery, które są na prawdę dobrej jakości - dodaje Joanna Kwiecień.

Najczęstszymi klientami wypożyczalni rowerów byli turyści nocujący w pobliskich hotelach - Przedwiośniu i Ameliówce.

 

 

 

 

Na ten temat także w "Wydarzeniach" TV Masłów Info:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: