Informacje ze szkół
ks. biskup Marian Florczyk w ZS w Mąchocicach Kap.
Wpisany przez Redakcja   
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 11:59

W dniu 07.04.2016 roku w ramach biskupiej wizytacji do Zespołu Szkół w Mąchocicach Kapitulnych przybył ksiądz biskup Marian Florczyk wraz ks. dr Grzegorzem Jędrzejczykiem, ks. proboszczem Ryszardem Zaborkiem oraz ks. prefektem szkoły - Władysławem Świątkiem.
Ks. biskup Florczyk został przywitany przez pracowników szkoły, uczniów, rodziców przybyłych na to spotkanie. Następnie uczniowie przedstawili akademię przygotowaną na tę wyjątkową okazję: recytowali utwory ks. Jana Twardowskiego oraz zaprezentowali piękne piosenki, a potem wręczyli Księdzu Biskupowi niespodziankę - ogromnego misia, który zajął zaszczytne miejsce naszego Gościa.
Biskup zaproponował, by sprezentowanego misia przekazać na cele charytatywne, tj. na rzecz dzieci niepełnosprawnych podczas spotkania z chorymi w dniu 3 czerwca na lotnisku w Masłowie, na co dzieci z radością się zgodziły.

Szczegóły ze spotkania oraz fotogaleria: http://swiety-jacek.pl/wydarzenia/574-wizyta-biskupa-marian-florczyka-w-zs-w-mchocicach-kap.html

 
Nabór dzieci do SP w Woli Kopcowej
Wpisany przez Redakcja   
sobota, 27 lutego 2016 14:10

"Nauka, bezpieczeństwo, kreatywność i wspólna zabawa to u nas podstawa!" z takim hasłem przystąpiła Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Woli Kopcowej, ul. Świętokrzyska 86, do naboru dzieci na rok szkolny 2016/2017. Szkoła zapewnia bardzo dobre warunki lokalowe, bogate wyposażenie, szereg ciekawych zajęć a przede wszystkim wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną. Rodzice i dzieci mogą na bieżąco śledzić wydarzenia z życia szkoły na stronie internetowej: http://www.spwolakopcowa.szkolnastrona.pl/. Tu również w zakładce Dla Rodziców znajdziecie Państwo niezbędne dokumenty do zapisania dziecka do szkoły i oddziałów przedszkolnych.

 
Uroczyste pożegnanie młodzieży z Usola w ZS w Mąchocicach
Wpisany przez Redakcja   
wtorek, 28 lipca 2015 22:15

W piątek 24 lipca odbyło się uroczyste spotkanie z młodzieżą z Usola Syberyjskiego.

10 osobowa grupa uczniów wraz z dwiema nauczycielkami z Gimnazjum na Syberii przebywała tydzień na terenie Gminy Masłów, w ramach podpisanej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Mąchocicach Kapitulnych a Gimnazjum Nr 1 w Usolu Syberyjskim.

Przypomnijmy, że współpracę zapoczątkowała pani Aneta Ksel z Mąchocic-Scholasterii, która już od 6 lat uczy języka polskiego na dalekiej Syberii. Dzięki jej zaangażowaniu i pani dyrektor Janiny Gozdek po raz drugi możliwa była wymiana polskiej i rosyjskiej młodzieży. Pozyskane środki zewnętrzne z projektów pozwoliły w części sfinansować koszty podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia zarówno dla młodzieży rosyjskiej jak i polskiej, która wybiera się do Usola z rewizytą na początku września.

Piątkowa uroczystość miała podniosły charakter. W spotkaniu uczestniczyły władze gminy, radni, pani poseł Renata Janik, pani kurator oświaty Małgorzata Muzoł, przedstwiciele stowarzyszeń, księża z pobliskich parafii, dzieci wyjeżdżające do Usola wraz z rodzicami, oraz inni zaproszeni goście, którzy nie omieszkali obdarować gości licznymi upominkami. Uczestnicy mogli obejrzeć występy artystyczne młodzieży rosyjskiej jak i polskiej, występ Zespołu Lubrzanka by na koniec skorzystać z poczęstunku i w kuluarach porozmawiać o odczuciach młodych gości na temat Polski i Gminy Masłów.

 
Dzień otwartej szkoły w Masłowie [RELACJA FILMOWA, ZDJĘCIA]
Wpisany przez Masłów Info   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 19:49

W jakich warunkach uczą się uczniowie Zespołu Szkół w Masłowie, jak wyposażone są pracownie i jaką ofertę zajęć proponuje placówka - tego można było się dowiedzieć podczas dnia otwartego, który odbył się w sobotę, 5 kwietnia. Dla dzieci i ich rodziców uczniowie szkoły przygotowali wiele atrakcji.

 
II edycja GEO-Geniusza. Gimnazjaliści mogą się zgłaszać do 18 kwietnia
Wpisany przez Masłów Info   
sobota, 05 kwietnia 2014 17:37

Kielecki Geopark zaprasza gimnazjalistów ze szkół z powiatu kieleckiego do udziału w drugiej edycji konkursu wiedzy o Ziemi "GEO-Geniusz". Jego celem jest wzbogacenie wiedzy geologiczno-przyrodniczej dotyczącej regionu świętokrzyskiego.

 
Dzień otwartej szkoły w sobotę w Masłowie
Wpisany przez Masłów Info   
piątek, 04 kwietnia 2014 05:49

W sobotę (5 kwietnia) w godzinach od 10 do 12.30 będzie można zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Masłowie. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi będą mogli zapoznać się z ofertą szkoły i porozmawiać z nauczycielami.

 
Nauczyciele z Masłowa przeszkoleni przez policję. Mają rozpoznać narkotyki u uczniów
Wpisany przez Masłów Info   
piątek, 14 marca 2014 13:47

Nauczyciele z Zespołu Szkół w Masłowie wzięli udział w spotkaniu szkoleniowym z kieleckimi policjantami. Pedagodzy uczyli się m.in. jak rozpoznawać środki psychotropowe i substancje psychoaktywne, a także jakie mają działanie.

 
Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Szklanym Domu
Wpisany przez Masłów Info   
sobota, 01 marca 2014 23:47

W związku z odbywającym się w XXII Tygodniem Kultury Języka w województwie świętokrzyskim, Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie organizują konkurs recytatorski. To propozycja dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Masłów.

 
Kapitan VIVE Targów Kielce gościem szkoły w Masłowie [ZDJĘCIA]
Wpisany przez Masłów Info   
poniedziałek, 20 stycznia 2014 07:12

Grzegorz Tkaczyk, kapitan VIVE Targów Kielce spotkał się z uczniami Zespołu Szkół w Masłowie. Opowiadał o swojej karierze sportowej, odpowiadał też na wiele pytań uczniów. Po spotkaniu Tkaczyk zagrał jako bramkarz w drużynie razem z reprezentacją szkoły podstawowej. Rozdawał też pamiątki oraz autografy.

 
13 tysięcy złotych zebrali wolontariusze z Mąchocic Kapitulnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wpisany przez Masłów Info   
wtorek, 14 stycznia 2014 09:31

Sukcesem zakończyła się tegoroczna zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy z Zespołu Szkół w Mąchocicach Kapitulnych można było spotkać w tej miejscowości oraz w Masłowie, Leszczynach, Woli Kopcowej i w Kielcach.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Polityka prywatności
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad jej wykorzystywania
> Więcej na temat polityki prywatności i plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: